Video

Międzynarodowe sukcesy "Superligowców"

Zawodnicy klubów na co dzień wystepujących we Wschodzący Białystok Superlidze startowali w ostatnich dniach w międzynarodowych turniejach indywidualnych. Najlepszy wynik osiągnął Patryk Chojnowski z Dekorglassu Działdowo, który wygrał zmagania w Tango Cup XII osób niepełnosprawnych w Argentynie.
 
Międzynarodowa rywalizacja w Buenos Aires od początku do końca przebiegała pod dyktando Chojnowskiego. Polak bez straty seta zwyciężył w rywalizacji grupowej, pokonując zawodników z Argentyny, Brazylii i Chile. W fazie pucharowej tenisista stołowy Dekorglassu Działdowo rywalizował już tylko z reprezentantami Chin. Najpierw w półfinale ograł Hao Liana 3:1, a następnie w pojedynku finałowym nie dał szans Weijie Kongowi, pokonując Azjatę 3:0.
 
W czasie, gdy Patryk Chojnowski święcił sukcesy w Argentynie, w odległej Rosji świetnie prezentował się Wong Chun Ting. Reprezentant Hongkongu, a na co dzień zawodnik Morlin Ostróda, wspólnie ze swoim rodakiem Tang Pengiem wygrał zmagania deblowe podczas zawodów z cyklu World Tour - Airports of Regions Russian Open w Jekaterynburgu. W finale turnieju gry podwójnej Azjaci pokonali Fedora Kuzmina i Grigory Vlasova 3:1.
 
Sukcesami mogą się również pochwalić koledzy klubowi mistrza paraolimpijskiego - Jiri Vrablik i Xu Wenliang, którzy startowali w kolejnym turnieju Challenger Series. Rewelacyjnie spisujący się we Wschodzący Białystok Superlidze Czech ostatecznie zmagania ukończył na drugiej pozycji, ulegając w finale Jakubowi Kleprlikowi 1:3. Na półfinale przygodę z niemieckimi zawodami zakończył z kolei Xu Wenliang.
 
Mateusz Przybył