Informacje

Akademickie Mistrzostwa Europy po raz trzeci dla Politechniki Rzeszowskiej !

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY – GENEWA 2015

TRWA MEDALOWA PASSA STUDENTÓW POLITECHNIKI – DRUŻYNA MISTRZEM EUROPY, MATEUSZ GOŁĘBIOWSKI WICEMISTRZEM !

Po raz trzeci w historii AME zespół tenisistów stołowych Politechniki Rzeszowskiej wywalczył tytuł mistrzów „starego kontynentu”. Na rozegranych 20-23 czerwca 2015 roku w stolicy Szwajcarii 7. mistrzostwach europejskich nasza drużyna pozostawiła w pokonanym polu 15 innych akademickich reprezentacji. Studenci Wydziału Zarządzania: Mateusz Gołębiowski, Michał Dąbrowski, Mateusz Czernik i Piotr Cyrnek zaczęła mistrzowskie boje od zwycięstw grupowych nad: Uniwersytetem z Porto (Portugalia) 3:0, Uniwersytetem Technicznym z Ostrawy (Czechy) 3:1 i Uniwersytetem Wiedeńskim (Austria) 3:0. Następnie w ćwierćfinale bratobójczy pojedynek z Politechniką Gdańską – wygrany 3:1 i najtrudniejszy mecz w półfinale z Uniwersytetem z Cypru, w którym grał zawodnik chiński. Zwycięstwo 3:2 i awans do finału, będącego rewanżem za ubiegłoroczna porażkę w półfinale w Rotterdamie z Russian State University for the Humanites z Moskwy. Humaniści ze stolicy Rosji zostali zaskoczeni sprytnym ustawieniem kapitana naszego teamu Gołębiowskiego, który do gry na pozycji nr 3 desygnował nominalna „dwójkę” Dąbrowskiego. Ponieważ sam zrobił na „jedynce” komplet punktów, a „Dąber” ograł „trójkę” rosyjską mecz zakończył się zwycięstwem Politechniki Rzeszowskiej 3:1 i złote medale zawisły na piersiach naszych studentów. Poprzednie tytuły mistrzowskie zdobyli oni na I Europejskich Igrzyskach Studentów w 2012 r. w Kordobie i w 2013 r. w tureckim Zonguldaku (VI AME).

Dorobek medalowy powiększył jeszcze o srebrny medal Mateusz Gołębiowski, pokonując kolejno: Anglika  Mc Tiernana z Nottinghamu 3:0, Niemca Moschalla z Hamburga 3:0, Dykowskiego z Politechniki Gdańskiej 3:0, w ćwierćfinale Rosjanina Szamina 4:2, w półfinale Mutygullina z Moskwy 4:0, by ulec w finale Beneszowi z Ostrawy 2:4. Pozostali nasi reprezentanci w turnieju indywidualnym zajęli miejsca: Michał Dąbrowski  5-8 po porażce w ćwierćfinale z Benesem (Republika Czeska) 3:4, Mateusz Czernik 9-16 przegrał 2:3 ze złotym medalista Beneszem, Piotr Cyrnek także 9-16 po przegranej z  Anglikiem Mc Creery 1:3. Tuz za medalowym podium uplasowała się nasza para deblowa Czernik – Cyrnek, która bój o medal przegrała z parą czeską  Bajger - Benesz 1:3.

Tym samym nasi pingpongiści powiększyli dorobek medalowy z Akademickich Mistrzostw Europy do 26 zdobytych w 7. edycjach tych rozgrywek. Jest to 8 medali złotych, 4 srebrne i 14 brązowych.