Informacje

HISTORYCZNY WYSTĘP MŁODZIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Brązowi medaliści MP młodzików w grze drużynowej KU AZS Politechnika Rzeszów (Patryk Dziuba, Piotr Chłodnicki, Mateusz Rzeźnikiewicz, trener - Karol Paśko)- 3 stopień podium

HISTORYCZNY WYSTĘP MŁODZIEŻY STS TRIO

Dwa brązowe medale zawodników STS TRIO (AZS Politechnika Rzeszów) to dorobek rozegranych w Luboniu (wielkopolskie) Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików.
Pierwszy brązowy medal zdobyli zawodnicy AZS Politechniki Rzeszów w drużynie - w składzie: Piotr Chłodnicki, Patryk Dziuba i Mateusz Rzeźnikiewicz, drugi dorzucił  indywidualnie Patryk Dziuba.

W turnieju drużynowym po znakomitym pierwszym dniu mistrzostw i pokonaniu wszystkich rywali grupowych (LZS Żywocice, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki i TKS Granit Strzelin), podopieczni Karola Paśko i Tomasza Lewandowskiego, w meczu ćwierćfinałowym, zostawili w pokonanym polu drużynę Klub Olimpijczyka Mysłowice i awansowali do strefy medalowej. Tutaj po bardzo zaciętej i pełnej zwrotów akcji grze, musieli uznać wyższość późniejszych mistrzów Polski - UKS Płomień Limanowa, ulegając jej 2:3, W meczu o 3 miejsce młodzi zawodnicy z Rzeszowa, pokonali drużynę SCKiS HALS Warszawa 3:2 i mogli cieszyć się z pierwszego medalu w imprezie rangi mistrzostw Polski.

Turniej indywidualny przyniósł równie duże emocje i sukcesy, nasdi pingpongiści po znakomitych grach szli jak burza przez kolejne rundy turnieju. Ostatecznie i Piotr Chłodnicki zajął miejsce w przedziale 9-12.Natomiast kolejną miłą niespodziankę sprawił Patryk Dziuba, który dopiero w półfinale, przegrał z późniejszym mistrzem Polski, Maciejem Kubikiem, 2:3, i ostatecznie zajął 3-4 miejsce, zdobywając drugi brązowy medal dla KU AZS Politechniki Rzeszów.

Inni zawodnicy z naszego klubu zajęli dalsze miejsca i tak w singlu dziewcząt Katarzyna Królikowska sklasyfikowana została na miejscach 25-32,  w singlu chłopców 25-32 był Rzeźnikiewicz, a 33-48 Miłosz Misiuda, w deblu chłopców Dziuba i Chłodnicki byli w przedziale 5-8 (tuż za podium), Rzeźnikiewicz zajął miejsca w przedziale 9-16, Misiuda z Chmielowskim 17-32, w deblu dziewcząt Królikowska zajęła miejsce 9-16.

W sumie był to bardzo udany występ naszej młodzieży w imprezie objętej punktacją Ministerstwa Sportu i Turystyki i są to ogromne sukcesy młodych zawodników i ich trenerów: Karola Paśko, Tomasza Lewandowskiego, oraz nagroda za ogromny trud włożony w przygotowania i treningi. Osobne podziękowania należą się rodzicom, którzy są głównymi sponsorami sukcesów swoich dzieci.