Informacje

CZAS REWANŻY – LIDER POKONANY W JASKINI LWA

W LOTTO Superlidze rozpoczęła się runda rewanżowa. Nasza drużyna rozpoczęła ją znakomicie od zwycięstwa wyjazdowego nad liderem półmetka Dekorglassem Działdowo. Mecz ten od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Można go będzie na spokojnie oglądnąć w niedzielne popołudnie o godz. 15.05 w TVP 3 w paśmie ogólnopolskim. Goście z Rzeszowa przechytrzyli gospodarzy ustawiając skład na zdobycie co najmniej jednego punktu. Ostatecznie zdobyli dwa, wygrywając cały mecz 3:2. Rozpoczął mecz coach-player akademików Lewandowski z liderem gospodarzy Wang Yangiem. „Lewy” zasygnalizował wysoką dyspozycję, ponieważ nie będąc specjalistą od gry na obronę urwał słowackiemu Chińczykowi seta. 3:1 (5,-11,7,5) dla Wanga i 1:0 w meczu dla faworyzowanych miejscowych. Następne dwie partie długo będą się śnić gospodarzom. W obu zawodnicy z Działdowa prowadzili po 2:0 w setach i obydwa pojedynki przegrali 2:3. Potwierdziło się znane siatkarskie przysłowie, a przecież FIBRAIN jest także sponsorem siatkarzy ASSECO Resovii. Najpierw czeski internacjonał Jiri Vrablik przegrał z Gustavo Tsuboiem 11:9; 11:6; 7:11; 7:11; 6:11. W decydującym secie Czech prowadził 6:2, by do końca seta nie zdobyć już punktu – Brazylijczyk zdobył ich pod rząd 9! W trzeciej partii doszło do rewanżu z Rzeszowa Fertikowski wygrał dwa sety do 6 i 9 z Lakeevem, by trzy następne przegrać do 4,7 i 6. Vasilij udowodnił, że po wakacyjnej operacji łąkotki wraca do swojej wysokiej dyspozycji z ubiegłego sezonu. Pieczątkę pod sukcesem za 3 pkt. mógł przybić już Tsuboi wygrywając pierwszego seta z Wangiem do 6. Jednak czołowy defensor świata dwa następne wygrał do 7 i wyrównał stan meczu na 2:2. Wszystko miało zdecydować się w ostatniej partii. „Lewy” potwierdził wysoka dyspozycję i po najbardziej widowiskowym pojedynku pokonał Jirzego Vrablika do 7 i do 10 dzięki czemu sensacyjne zwycięstwo „w jaskini lwa” stało się faktem. Teraz przed AZS kolejne trudne wyzwania; w najbliższy wtorek pojedynek z aktualnym wicemistrzem Polski Unią AZS AWFiS Gdańsk w Rzeszowie – kibice, którzy przyjdą na to spotkanie otrzymają kalendarze klubowe (do wyczerpania zapasów). Warto więc przyjść wcześniej aby zdobyć pamiątkę na cały rok i po meczu zebrać podpisy zawodników. Następnie FIBRAIN AZS Politechnika Rzeszów wyjedzie do aktualnego mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki (piątek godz, 18.00). Z Grodziska przeniesie się do Warszawy, gdzie w niedzielę zagra z rewelacyjna Spójnią (też o 18.00), a w następny wtorek (6 lutego) podejmie w Rzeszowie (godz. 18.00) Wartę Kostrzyń. Emocji w tak krótkim okresie co niemiara i prosimy wiernych kibiców o liczne wsparcie, bo w tym sezonie jest szansa na naprawdę dobry wynik, a do tego bardzo pomocny będzie sportowy doping w każdym meczu. Rzeszowianie po tym meczu utrzymali 3 miejsce w tabeli z dwupunktową stratą do prowadzących Dekorglassu i Kolpingu Jarosław, a jednopunktową przewagą nad Dartomem Bogorią.