Informacje

WYGRALI Z MISTRZEM POLSKI

Wspaniała gra Gustavo Tsuboia dała sensacyjną wygraną drużyny FIBRAIN AZS POLITECHNIKA RZESZÓW nad aktualnym mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Sympatycy plastikowej piłeczki, którzy pofatygowali się w niedzielny wieczór do hali Politechniki byli świadkami niesamowitych emocji. Goście, którzy w czwartek grali w Lidze Mistrzów w Portugali ze Sportingiem Clube de Portugal, gdzie przegrali 1:3, mając szansę na wygraną nawet 3:0 (minimalne przegrane na przewagi Pawła Sirucka i Daniela Góraka), zjechali do Rzeszowa w najmocniejszym składzie, mając w pamięci ubiegłoroczną porażkę 1:3. Doskonała gra akademików sprawiła, że patent na wygraną z najlepszą drużyną ostatniej dekady w Polsce został podtrzymany. Najpierw Tsuboi nie dał szans aktualnemu mistrzowi Polski w singlu Górakowi wygrywając 3:0 (3,6,5). Ciężar gry z liderem gości Chuanxi wziął na siebie coach-player Tomasz Lewandowski. I w pierwszym secie niespodzianka – Tomek wygrywa do 4. W drugim rewanżuje się mu Chińczyk tym samym wynikiem i w dwóch pozostałych wygrywa do 7. Stan meczu 1:1 i kluczowy pojedynek mistrza Czech Sirucka z Lakeevem. W każdym secie Vasily (grający po operacji łąkotki) przegrywał 5:7 ale w każdym opanowywał sytuację i wygrywał kolejno do 9,9,8. 2:1 dla miejscowych i szansa na 3 pkt. meczowe. Pojedynek dwóch liderów Tsuboia z Chuanxi rozgrzał widownię do czerwoności. Pierwszy set po fantastycznych wymianach dla Gustavo 11:8. Drugi dla Chuanxi 11:7. Trzeci decydujący rozstrzygnął po wspaniałą wymianą, po której przeciwnik znalazł się na deskach (dosłownie) Brazylijczyk i ogromna radość w obozie gospodarzy i na widowni. Zwycięstwo 3:1 i awans na pozycję lidera !