Informacje

PORAŻKA Z FAWORYTEM ROZGRYWEK

Drużyna rzeszowskich akademików zainaugurowała rozgrywki LOTTO Superligi w swojej hali od porażki w meczu z brązowym medalistą ub. sezonu KSD Dekorglass Działdowo. Uroczystego otwarcia sezonu 2017/2018 dokonał tradycyjnie rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski. W pierwszej grze spotkali się debiutujący w naszej drużynie Brazylijczyk Gustavo Tsuboi i 60 na liście światowej Chińczyk, posiadający słowackie obywatelstwo Wang Yang. Gustavo podtrzymał uroczysty nastrój pokonując, po stojącej na wysokim poziomie technicznym, czołowego defensora świata 3:1. Dalej było już jednak gorzej. Grający trener gospodarzy Tomek Lewandowski nie sprostał „12. rakietce” świata Japończykowi Kenta Madsudairze, aczkolwiek w drugim i trzecim secie toczył z nim wyrównaną walkę. Trzecia partia meczu była decydująca dla losów spotkania – spotkali się w niej dotychczasowy lider akademików Vasily Lakeev i debiutujący w zespole gości reprezentant Polski Paweł Fertikowski. Pojedynek ten rozgrzał do czerwoności publiczność zgromadzona w hali. Wystarczy powiedzieć, że tylko pierwszy set, wygrany przez Lakeeva do 5, nie był setem kończącym się na przewagi. Pozostałe cztery kończyły się emocjonującymi końcówkami wygrywanymi w minimalnych rozmiarach. Niestety ostatnie słowo w tej grze należało do rozgrywającego fantastyczne spotkanie zawodnika gości. W ostatniej grze wieczoru Kenta Matsudaira udowodnił, że nieprzypadkowo zajmuje tak wysoką pozycje w rankingu światowym. Pewnie pokonał Gustavo Tsuboia, chociaż ten miał też swoje szanse, prowadząc w pierwszym secie 4:1 i 6:2. W sumie zasłużony sukces gości, którzy dysponują „kosmicznym” składem bowiem mają jeszcze do dyspozycji „7. rakietkę” w rankingu ITTF  zawodnika z Hongkongu Wong Chun Tinga. Miejscowi walczyli jednak bardzo dzielnie i byli o dwie piłeczki od wywalczenia punktu meczowego, co dobrze rokuje na przyszłość.