Informacje

Z WYJAZDÓW Z TARCZĄ. POWRÓT MISTRZA

Z  3 punktami. wrócili nasi pingpongiści z dalekich wyjazdów do Lęborka i Działdowa. Przy okazji byli sprawcami dwóch sensacyjnych rozstrzygnięć. Najpierw przegrali na własne życzenie mecz z Poltarex Pogonią, prowadząc 2:1 i przegrywając dwa ostatnie pojedynki.

Ale wtedy siedział jeszcze na ławce rezerwowych aktualny mistrz Polski Tomasz Lewandowski. W meczu w Działdowie wszedł już do gry i efekt – zwycięstwo nad wicemistrzem Polski na jego stole. Szkoda, że nie zdecydował się na taki krok w Lęborku.

W meczu z wicemistrzami zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyż zdobywca punktów dla gospodarzy Japończyk Matsudaira miał dużo szczęścia. Najpierw w pojedynku z Leawandowskim, rozgrywanym „na styk”, gdzie Tomek nie skończył przynajmniej 5 „wykładanych piłek”, a następnie z Lakeevem, gdzie w decydującym secie przegrywał już 2:9, by wygrać 12:10. Ale po tym poznaje się mistrza. Nie będzie tego meczu dobrze wspominał inny lider Działdowian Czech Jiri Vrablik, który uległ zarówno Lakiejevovi, jak i w decydującym pojedynku Lewandowskiemu. Trzeci zwycięski punkt „dorzucił” niezawodny w tej fazie rozgrywek Mateusz Gołębiowski i zwycięstwo w Działdowie stało się faktem.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa spowodowana Mistrzostwami Europy w Budapeszcie (18 – 23 października), gdzie biało czerwonych barw będzie bronił m.in. Tomasz Lewandowski. Został on zgłoszony przez trenera Krzeszewskiego zgłoszony do wszystkich trzech konkurencji: singla, debla i miksta. Trzymajmy kciuki !