Informacje

FERALNA ÓSEMKA

Na zdjęciu: Sun zdobył honorowy punkt dla Politechniki (Foto: A. Surowiec)

Rzeszowscy akademicy rozbudzili apetyty zwycięstwem na inaugurację z brązowym medalistą u. sezonu 3S Polonią Bytom. W konfrontacji z mistrzem Polski potwierdzili spore możliwości. Co prawda przegrali 1:3 ale przy odrobinie szczęścia mogli zainkasować przynajmniej 1 pkt. W pojedynku otwarcia Lakeev prowadził w setach z Patrykiem Zatówką 2:1 i 8:4 w czwartym, niestety przegrał go do 8. W secie piątym prowadził jeszcze wyżej 8:3 i historia się powtórzyła. W następnej partii lider gdańszczan Wang Yang pokonał 3:1 Gołębiowskiego, ale po zaciętych dwóch ostatnich setach. Nadzieje miejscowych przedłużył Sun Chia Hung pewnie punktując Szweda Oversjo. Niestety niezawodny Wang Yang nie dał szans Lekeevovi i mistrz udał się w daleką podróż do Gdańska z 3 punktami meczowymi.

Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów – Unia AZS AWFiS Gdańsk 1 : 3

Vasily Lakeev – Patryk Zatówka 2:3 (-8,10,11,-8,-8), Mateusz Gołębiowski – Wang Yang 1:3 (-5,-4,10,-10), Sun Chia Hung – Mattias Oversjo 3:1 (6,9,-8,7), Lakeev – Wang 0:2 (-4,-7).