Informacje

Nieoczekiwane zwycięstwo AZS Politechniki

Mecz 8. kolejki Wschodzący Białystok w Rzeszowie zakończył się dość nieoczekiwanym zwycięstwem AZS Politechniki nad KST Energą-Manekinem Toruń 3:2. Dwa punkty wywalczył Mateusz Gołębiowski.

Otwarcie całego meczu wskazywało na wyrównaną walkę o każdy punkt. W pierwszym pojedynku zmierzyli się Tomislav Kolarek i Konrad Kulpa. Pierwsze dwa sety należały do zawodnika gości, ale Chorwat doprowadził do stanu 2:2. W piątym secie to jednak reprezentant Polski okazał się silniejszy, wygrywając 11:5 i cały pojedynek 3:2.

Dzięki temu, podopieczni Grzegorza Adamika objęli prowadzenie 1:0 w całym meczu, a przy stole spotkali się Mateusz Gołębiowski i Chen Weixing. Pierwsze dwa sety dość pewnie 11:6, 11:8 wygrał gospodarz. Weixing tylko na chwilę przywrócił nadzieję na swoją wygraną, kiedy to zwyciężył trzeciego seta 11:6. Była to jedynie krótkotrwała nadzieja, bo czwarty set, mimo że był najbardziej wyrównany, należał do Mateusza Gołębiowskiego (11:9).

Przy stanie 1:1 w meczu, ciężar całego spotkania na swoje barki wziął grający trener akademików – Tomasz Lewandowski , a jego rywalem był nieco młodszy – Tomasz Kotowski. W tej odsłonie zdecydowanie wygrała rutyna i doświadczenie w najlepszej klasie rozgrywek, bo Lewandowski bez straty seta pokonał młodszego kolegę z Torunia.

Dzięki temu gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1, a przy stole pojawili się liderzy obu ekip – Tomislav Kolarek i Chen Weixing. Ten dzień nie należał do Chorwata, bo po porażce z Kulpą, nie poradził sobie również z austriackim defensorem, ulegając 1:3 w setach.

Przed wielką szansą na zdobycie drugiego punktu dla swojej drużyny stanął Mateusz Gołębiowski. Tak też się stało, a były reprezentant Polski może być dumny z pierwszego kompletu zwycięstw w tym sezonie. Mimo, że przegrywał już z Kulpą 1:2, zdołał wygrać czwartego seta 11:9, a w piątym secie, z wyraźną przewagą, pokonać pewnie rywala 11:6.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu 3:2 z Energą-Manekinem, AZS Politechnika dopisuje sobie w tabeli dwa punkty, a KST Energa-Manekin wywozi z Rzeszowa zaledwie jedno oczko.

AZS Politechnika Rzeszów – KST Energa-Manekin Toruń 3:2

Tomislav Kolarek – Konrad Kulpa 2:3 (6:11. 10:12, 11:4, 12:10, 5:11)
Mateusz Gołębiowski – Chen Weixing 3:1 (11:6, 11:8, 6:11, 11:9)
Tomasz Lewandowski – Tomasz Kotowski 3:0 (11:6, 11:5, 11:9)
Tomislav Kolarek – Chen Weixing 1:3 (9:11, 11:9, 6:11, 3:11)
Mateusz Gołębiowski – Konrad Kulpa 3:2 ( 12:10, 6:11, 5:11, 11:9, 11:6)