Aktualności Superliga

Losowanie Champions League w szczęśliwym dla Polaków Varażdinie

Dzień po zakończeniu jakże udanych dla Polaków Mistrzostw Europy Juniorów w Varażdinie, w tym chorwackim mieście przeprowadzone zostało losowanie Ligi Mistrzów. Zwycięzca LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo zagra od 1 fazy grupowej, a Wicemistrz LOTTO Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki jest rozstawiony i wystąpi w 2 fazie grupowej.

Do zmagań w Lidze Mistrzów przystąpi 24 kluby – najpierw 16 z nich zostało podzielonych na 4 grupy, w tym Mistrz Polski Dekorglass, który trafił na takich rywali jak TTC Enfirex Ostrava (Czechy), Top Spin Messina Fontalba (Włochy), TTSC UMMC-Elem (Rosja).

Drużyny z miejsc 1-2 z poszczególnych grup, czyli łącznie 8, dołączą do 8 rozstawionych zespołów i ponownie zostaną utworzone 4 grupy. Dekorglass z gr. C może dołączyć do FC Saarbrucken (Niemcy) i Roskilde BTK 61 (Dania).

Dartom Bogoria jest w gr. D i u siebie zagra ze słynnym rosyjskim klubem Fakel Gazprom Orenburg, 5-krotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów. Do tych klubów dołączą mistrz i wicemistrz 1 rundy grupowej gr. D – z udziałem Irun Leka Enea Marpex (Hiszpania), Solex Consult TTC Wiener Neustadt (Austria), SF SKK El Nino Praga (Czechy), STK Starr Croatia (Chorwacja).

W poprzednim sezonie LM rozgrywana była w formule turniejowej w Dusseldorfie. W finale miejscowa Borussia wygrała z FC Saarbrucken 3:1.