Video

Przełamanie Politechniki

Dość nieoczekiwanie, bo 3:0 dla gości zakończyło się spotkanie w ramach 10. kolejki Superligi pomiędzy Dojlidami Białystok, a Politechniką Rzeszów. Dzięki temu na konto akademików z Podkarpacia powędrowały trzyy punkty, a Dojlidy już w pojedynkę zamykają tabelę.

Pierwsze dwa pojedynki wieczoru to zdecydowane zwycięstwa zawodników AZS Politechniki. W pierwszej odsłonie Mateusz Gołębiowski 3:0 pokonał Piotra Chmiela, a  drugiej Amalraj Anthony w takim samym stosunku rozprawił się z Bogusławem Koszykiem.

Najbardziej wyrównaną grą była trzecia partia, w której Meng Zhen podjął grającego trenera akademików Tomasza Lewandoskiego. Pierwsze dwa sety to spokojna gra i prowadzenie Lewandowskiego 2:0. W trzecim secie nastąpiło przełamanie Azjaty, dzięki któremu doprowadził do stanu 2:2. Dał tym samym nadzieję swojemu zespołowi na walkę zwycięstwo w całym spotkaniu. Wszystko wskazywało na to, że Meng Zhen doprowadzi do triumfu, ale nieoczekiwanie to właśnie Lewandowski wygrał piątą partię i przypieczętował sukces AZS Politechniki.