Informacje

MŚJ: Zatówka wyeliminowany przez Calderano

W niedzielę w Szanghaju zakończył się mistrzostwa świata juniorów w tenisie stołowym. W stolicy Chin najlepszy wynik spośród reprezentantów Polski osiągnął Patryk Zatówka, który dotarł do 1/16 finału w grze pojedynczej.

Zatówka, który na co dzień zdobywa punkty we Wschodzący Białystok Superlidze dla Olimpii-Unii Grudziądz, w drugiej rundzie turnieju głównego uległ Brazylijczykowi Hugo Calderano 1:4 (5:11, 7:11, 11:13, 12:10, 6:11). Rundę wcześniej Polak wyeliminował z imprezy Tajwańczyka Lin Hsueha-Yu. W fazie pucharowej mistrzostw świata w grze pojedynczej wystąpili także Marek Badowski i Jakub Folwarski. Gracz Olimpii-Unii przegrał z Chińczykiem Liangiem Jingkunem 0:4 (4:11, 3:11, 8:11, 5:11), a Folwarski uległ Japończykowi Yumie Tsuboi 0:4 (6:11, 7:11, 4:11, 4:11).

Większych sukcesów biało-czerwoni nie odnieśli również w zmaganiach deblowych. Patryk Zatówka wspólnie z Tomaszem Kotowskim w 1/16 finału przegrali z niemieckim duetem Killian Ort/Qiu Dang 0:3 (5:11, 6:11, 11:13). Na tym samym etapie z turniejem pożegnali się Marek Badowski i Jakub Folwarski, którzy musieli uznać wyższość Liu Xianga i Xue Fei z Chin.

Przypomnijmy również, że nasi reprezentanci zajęli dziewiąte miejsce w zmaganiach drużynowych.