Informacje

Pewna wygrana mistrzów Polski

Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki nadspodziewanie łatwo pokonali Energę-Manekin Toruń 3:0 w meczu piątej kolejki Wschodzący Białystok Superligi. Dla podopiecznych Grzegorza Adamiaka była to już druga z rzędu porażka w rozgrywkach.

Mistrzowie Polski z Grodziska Mazowieckiego starcie z torunianami rozpoczęli od mocnego uderzenia. W pojedynku otwarcia najstarszy zawodnik w wyjściowym składzie gospodarzy - Daniel Górak rozbił w trzech setach Pawła Chmiela, oddając swojemu przeciwnikowi zaledwie piętnaście "oczek". Dla reprezentanta Energi-Manekin był to juz czwarty przegrany w tym sezonie pojedynek. Wcześniej były akademicki mistrz Starego Kontynentu przegrywał również z Bogusławem Koszykiem, Mihaiem Bobocicą i Pavlem Platonovem.

Kluczowa dla losów spotkania była druga gra niedzielnego popołudnia. Robert Floras z Dartom Bogorii podejmował lidera przyjezdnych - Chena Weixinga. Polsko-austriacki pojedynek lepiej rozpoczął się dla podopiecznego Tomasza Redzimskiego. 22-letni Floras wygrał dwa pierwsze sety i zmierzał po pewny triumf nad doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem urodzonym w Chinach. W trzeciej odsłonie przełamał się jednak Chen, który wygrywając do siedmiu, a w kolejnej partii deklasując Florasa 11:2 doprowadził do tie breaka. W piątym, decydującym secie więcej zimnej krwi zachował grodziszczanin, który triumfując 11:9 powiększył prowadzenie swojego zespołu do dwóch "oczek".

Kropkę nad "i" i wygraną uczestnika Ligi Mistrzów przypieczętował Paweł Fertikowski. Tenisista stołowy Dartom Bogorii w starciu dwóch leworęcznych zawodników pokonał młodszego Konrada Kulpę 3:1. Aktualny bilans obydwu pingpongistów w najlepszej polskiej lidze to 3:3.

Wygrana nad Energą-Manekin Toruń sprawiła, że podopieczni Tomasza Redzimskiego odzyskali fotel lidera we Wschodzący Białystok Superlidze. Grodziszczanie w siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 16 punktów. Dziewięć "oczek" mniej wywalczył zespół Grzegorza Adamiaka. Warto jednak dodać, że torunianie rozegrali dwa spotkania mniej od mistrzów kraju.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Energa-Manekin Toruń 3:0
Daniel Górak - Paweł Chmiel 3:0 (11:4, 11:3, 11:8)
Robert Floras - Chen Weixing 3:2 (11:8, 11:7, 7:11, 2:11, 11:9)
Paweł Fertikowski - Konrad Kulpa 3:1 (11:5, 9:11, 11:8, 14:12)